Regulamin

1. OGÓLNE

1.1. Sklep internetowy www.milaszewscy.pl (Sklep Internetowy) są prowadzone przez firmę KWIACIARNIA I. W. Milaszewscy z siedzibą ul. Jana Pawła II 16, 64-100 Leszno, identyfikującą się numerami: NIP 6971647701, REGON 410081521 (Kwiaciarnia). Powyższy adres jest także adresem miejsca prowadzenia działalności oraz adresem do doręczeń. Pozostałe formy kontaktu to: strona internetowa www.milaszewscy.pl, adres e-mail: sklep@milaszewscy.pl, kwiaciarnia@manhattan.com.pl oraz numery telefonów: +48 65 5252308 oraz +48 730 11 22 25.

1.2. Kwiaciarnia prowadzi sprzedaż kompozycji kwiatowych, dodatków i innych produktów poprzez sklep internetowy, na drodze zamówień telefonicznych oraz bezpośrednio w sklepie w siedzibie firmy.

1.3. Realizacja zamówienia następuje zgodnie z danymi, podanymi w trakcie składania zamówienia przez Klienta (Klient), na adres odbiorcy (Odbiorca).

1.4. Regulamin określa zasady dokonywania zakupów przez Klientów (zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców), w tym w szczególności składania zamówień, realizacji zamówień, cen, płatności, składania reklamacji.

1.5. Składając zamówienie Klient oświadcza, że przeczytał i w pełni akceptuje wszystkie postanowienia i informacje zawarte w niniejszym Regulaminie.

1.6. Wszystkie informacje dotyczące statusu zamówienia mogą zostać przekazane przez dedykowane Biuro Obsługi Klienta, obsługujące wszystkie zamówienia. Wszystkie kwestie związane ze zmianą zamówienia mogą zostać przeprowadzone przez Biuro Obsługi Klienta. Aby uzyskać informacje na temat zamówienie niezbędne jest podanie numeru zamówienia i/lub adresu e-mail z którego zostało złożone zamówienie.

1.7. Wszystkie kwiaty oraz produkty oferowane przez Kwiaciarnię są świeże, nowe oraz wolne od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych.

2. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

2.1. Zamówienie może zostać złożone przez stronę sklepu internetowego, należącego do Kwiaciarni, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu lub w godzinach pracy Kwiaciarni telefonicznie, a także osobiście w sklepie w siedzibie firmy.

2.2. Zamówienia mogą składać wyłącznie Klienci posiadający Konto Klienta w Sklepie Internetowym.

2.3. Każde złożone zamówienie jest wiążące, niezależnie od wymienionych w pkt. 2.1. form złożenia zamówienia.

2.4. Składając zamówienie należy wybrać produkty oraz ich liczbę, podać dane Klienta, podać dane Odbiorcy, wybrać termin doręczenia, podać ewentualną treść bilecika a także inne dane wyszczególnione w procesie zamówienia. Termin doręczenia wybierany w trakcie składania zamówienia obejmuje dzień doręczenia oraz orientacyjną (sugerowaną) godzinę doręczenia.

2.5. Potwierdzenie złożenia zamówienia przesyłane jest na podany w trakcie składania zamówienia adres email, lub w przypadku gdy Klient nie posiada adresu email, przekazywane jest ustnie podczas rozmowy telefonicznej.

2.6. Kwiaciarnia gwarantuje prawo do wprowadzenia zmian dotyczących bilecika, adresu dostawy, daty dostawy oraz składu zamówienia najpóźniej 1 dzień roboczy przed datą dostawy podaną w zamówieniu. Zależnie od etapu, na jakim znajduje się realizacja zamówienia, istnieje możliwość wprowadzenie zmian w późniejszym terminie o ile taka zmiana będzie możliwa i jej wprowadzenie zostanie potwierdzenie przez pracownika Kwiaciarni.

2.7. Kwiaciarnia realizuje wyłącznie zamówienia w pełni opłacone.

2.8. W przypadku podania niepełnych lub niepoprawnych danych w formularzach zamówienia, Kwiaciarnia będzie starała się kontaktować z Klientem i/lub Odbiorcą celem ustalenia poprawnych danych.

2.9. Kwiaciarnia nie odpowiada za nieterminowe dostawy zamówień lub wstrzymanie ich realizacji w przypadku, gdy podczas składania zamówienia Klient podał błędne dane.

3. CENY I PŁATNOŚCI

3.1. Walutą każdego zamówienia jest złoty polski (PLN).

3.2. Wszystkie ceny podane na stronach sklepu oraz podawane w trakcie składania zamówienia zawierają podatek VAT (brutto) i obowiązują w chwili składania zamówienia.

3.3. Ceny bukietów zawierają opłatę za dostawę, z zastrzeżeniem, że dostawa dotyczy obszaru miasta Leszna. W przypadku zlecenia poza terenem miasta, cena dostawy ustalona jest na podstawie odległości do miejsca dostawy według ustalone stawki za dowóz w obowiązującej strefie [link do mapy]:

3.4. W przypadku złożenia zamówienia pod adresy niedostępne (np. wyspy, leśniczówki oraz miejsca wymagające dla wjazdu dodatkowej opłaty) Kwiaciarnia skontaktuje się z Klientem tak szybko, jak to będzie możliwe, aby ustalić dalsze kroki.

3.5. Niektóre produkty mogą mieć ustalone ceny promocyjne. Zakup produktów w promocji może być objęty dodatkowymi warunkami, które będą komunikowane na stronie i/lub drogą mailową i/lub drogą telefoniczną. W przypadku różnic między postanowieniami niniejszego Regulaminu i warunków promocji wiążące i obowiązujące będą warunki promocji.

3.6. Zakup poprzez sklep internetowy nie pozwala na skorzystanie z rabatu wynikającego z karty rabatowej.

3.7. Rabaty, zniżki i promocje nie łączą się, chyba że w komunikowanych warunkach promocji zostało zastrzeżone możliwe połączenie.

3.8. Rozliczenia płatności realizowanych szybkimi przelewami oraz kartami kredytowymi realizowane są przez firmy pośredniczące: PayU SA z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, przy ul. Grunwaldzkiej 186, wpisana do Rejestru usług płatniczych pod numerem IP1/2012, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 779-23-08-495, REGON 300523444.

4. REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

4.1. Realizacja zamówień odbywa się według kolejności ich składania oraz w dniach i godzinach pracy Kwiaciarni.

4.2. Realizacja zamówień możliwa jest w dniu złożenia zamówienia o ile zamówienie jak i płatność zostaną dokonane do godziny 16:00.

4.3. Kwiaciarnia gwarantuje dostawę w niedzielę, jeżeli jest to dzień pracy oraz zamówienie jak i płatność wpłyną do godziny 17:00 w sobotę poprzedzającą dzień dostawy.

4.4. Kwiaciarnia dostarcza zamówienia pomiędzy 09:00 a 20:00. Istnieje możliwość dostawy po godzinie 20 oraz przed 9 rano, jednak w takim przypadku może być wymagana dopłata, zależna od terminu dostawy oraz od adresu dostawy. Prosimy o kontakt telefoniczny poprzez wskazane numery kontaktowe, w godzinach pracy Kwiaciarni w celu uzgodnienia szczegółów.

4.5. Kwiaciarnia zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, aby dostawa odbyła się w podanych godzinach, jednak będą one wyłącznie sugestią i wskazówką między innymi ze względu na występujące czasami trudności logistyczne.

4.6. Kwiaciarnia będzie próbować skontaktować się z Odbiorcą na podany w trakcie składania zamówienia numer telefonu informując Odbiorcę o dostawie przesyłki nie zdradzając, że tematem dostawy są kwiaty. W przypadku gdy Klient nie podał numeru telefonu Odbiorcy lub gdy podany numer jest błędny lub mimo kontaktu z Odbiorcą okaże się że dostawa jest niemożliwa, będziemy próbować kontaktować się z Klientem w celu ustalenia dalszych kroków. W szczególnych przypadkach w zależności od adresu dostawy i terminu dostawy może pojawić się konieczność dopłaty za kolejną próbę dostawy. W przypadku braku możliwości kontaktu z Odbiorcą i Klientem przez 48 godzin od pierwszej próby dostawy, zamówienie traktuje się jako doręczone.

4.7. W przypadku, gdy Klient nie podał numeru telefonu do Odbiorcy w trakcie składania zamówienia lub gdy podany numer jest błędny, Kwiaciarnia ma prawo pozostawić kwiaty u sąsiadów lub pod drzwiami.

4.8. Kwiaciarnia przyjmuje zamówienia z dostawą na adresy domowe, na adresy firm, na cmentarz (zarówno do kaplic na pogrzeb, jak i na groby), oraz do kościołów. W przypadku dostawy do miejsca publicznego (Urząd Stanu Cywilnego, kościoły itp.) konieczne jest jak najdokładniejsze sprecyzowanie miejsca dostawy.

4.9. Dostawy do hoteli, szpitali, dużych firm, domów studenckich, banków, biurowców, teatrów i podobnych lokalizacji mogą być pozostawione na recepcji lub portierni, w szczególności w przypadku nieobecności odbiorcy lub braku możliwości wejścia na teren danego budynku. Kwiaciarnia w tym przypadku nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieprzekazanie kwiatów do odbiorcy.

4.10. W przypadku odmowy przyjęcia kwiatów przez Odbiorcę zamówienie traktowane jest jako zrealizowane.

4.11. Kwiaciarnia nie odpowiada za treści, które Klient podaje jako treść do zamieszczenia na bileciku dołączonym do produktów.

4.12. Kwiaciarnia zastrzega sobie prawo edycji bilecika lub dostarczenia zamówienia bez bilecika jeśli pracownik Kwiaciarni uzna, że treść może być niezgodna z prawem lub nosić elementy obraźliwe lub wulgarne.

4.13. Przy zamówieniach zaadresowanych na adres domowy w przypadku nieobecności Odbiorcy przesyłka może zostać pozostawiona domownikom.

4.14. Kwiaciarnia zastrzega sobie prawo wstrzymania lub anulowania zamówienia w przypadku, gdy jego wykonanie tymczasowo nie będzie możliwe. W przypadku anulowania Kwiaciarnia poinformuje Klienta o braku możliwości realizacji zlecenia tak szybko, jak to będzie możliwe oraz zwróci Klientowi pełną kwotę zamówienia w ciągu maksymalnie 7 dni.

4.15. W przypadku wyboru niektórych popularnych dat (w tym: Dzień Babci 21 stycznia, Dzień Dziadka 22 stycznia, Walentynki 14 lutego, Dzień Kobiet 8 marca, Dzień Matki 26 maja, Wielkanoc, 23 i 24 grudnia oraz ewentualnych innych) mogą wystąpić ograniczenia w terminowości dostaw co związane jest z dużą ilością zleceń. Niemniej dołożymy wszelkich starań by złożone zlecenia dostarczyć w możliwe najbliższym zamówieniu terminie.

5. POLITYKA ZASTĘPOWANIA PRODUKTÓW

5.1. Kwiaciarnia zobowiązuje się doręczyć produkty najbardziej zbliżone do produktów prezentowanych na naszej stronie internetowej. Zdjęcia produktów są prezentowane wyłącznie w celach informacyjnych.

5.2. W przypadku niedostępności określonych kwiatów lub elementów dekoracyjnych Kwiaciarnia zastrzega sobie prawo do zmiany składu produktu lub kolorystyki kwiatów, aby dotrzymać terminu doręczenia. W takim przypadku gwarantujemy, że będzie to produkt o zbliżonej jakości i zbliżonym wyglądzie, zapewniający najwyższy stopień podobieństwa do oryginału (w miarę możliwości: podobna wielkość, styl i kolorystyka). Takie różnice nie mogą być podstawą do uznania reklamacji.

5.3. Dostarczone kompozycje kwiatowe mogą różnić się od prezentowanych na zdjęciu ze względu na indywidualny styl każdego florysty a także na różnice w wyglądzie tych samych kwiatów, wynikające np. z zastosowania kwiatów innej odmiany, mniej lub bardziej rozwiniętych, a także z naturalnych różnic pomiędzy kwiatami.

6. ANULOWANIE ZAMÓWIENIA

6.1. Klient może anulować opłacone zamówienie w ciągu 15 minut od momentu złożenia zamówienia lub najpóźniej 5 dni roboczych przed podaną w trakcie składania zamówienia datą doręczenia. Klient może anulować nieopłacone zamówienie kontaktując się z telefonicznie Biurem Obsługi Kwiaciarni.

6.2. W przypadku anulowania opłaconego zamówienia, Kwiaciarnia zwróci w terminie maksymalnie 7 dni roboczych kwotę zamówienia, pomniejszoną o ewentualne poniesione koszty o ile takie wystąpią. Zwrot może nastąpić tą samą metodą płatności, jaką dokonano zapłaty za zamówienie lub przelewem bankowym w złotówkach.

7. REKLAMACJE

7.1. Reklamację może złożyć wyłącznie Klient, który złożył zamówienie.

7.2. Reklamacja musi zostać złożona w nieprzekraczalnym terminie określonym poniżej. Za moment złożenia reklamacji rozumie się czas otrzymania maila (dzień i godzinę, o której e-mail dotarł na serwer pocztowy Kwiaciarni) lub datę i godzinę otrzymania pisma przez Kwiaciarnię. Reklamacje złożone po podanym terminie nie będą rozpatrywane. Termin zależy od powodu złożenia reklamacji:

7.3. Przyjęcie doręczanego zamówienia przez Klienta jest równoznaczne z jego akceptacją.

7.4. Każda reklamacja zostanie rozpatrzona w maksymalnym terminie 5 dni roboczych, liczonych od dnia jej wpłynięcia.

7.5. W trakcie składania reklamacji niezbędne jest podanie danych, pozwalających na identyfikację Klienta (w tym numeru zamówienia, adresu dostawy, formy złożenia zamówienia) oraz szczegółowe opisanie powodu złożenia reklamacji. W przypadku zamówień złożonych przez w sklepie internetowym jedyną dopuszczalną formą złożenia reklamacji to: e-mail na adres sklep@milaszewscy.pl lub pisemnie na adres Kwiaciarni: ul. Jana Pawła II 16, 64-100 Leszno.

7.6. W przypadku podania niewystarczających danych w reklamacji zgodnie z zapisami niniejszego Regulaminu lub w przypadku, gdy podane dane nie zgadzają się z podanymi w trakcie składania zamówienia, reklamacja zostaje odrzucona, a Klient otrzyma informację o odrzuceniu reklamacji przez e-mail lub telefonicznie. W takim przypadku Klientowi przysługuje prawo uzupełnienia danych i przesłania nowej reklamacji w terminie 2 dni roboczych od dnia wysłania informacji o odrzuceniu reklamacji lub telefonicznego przekazania informacji o odrzuceniu reklamacji.

7.7. Każda reklamacja zostanie rozpatrzona indywidualnie.

7.8. Kwiaciarnia gwarantuje świeżość kwiatów przez 3 dni od daty dostawy, podanej podczas składania zamówienia. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych w dniu dostawy (minimalna temperatura w regionie dostawy poniżej 5 stopni Celsjusza lub maksymalna temperatura w regionie dostawy powyżej 23 stopni Celsjusza) gwarancja świeżości kwiatów obowiązuje przez 1 dzień.

7.9. Ponieważ doręczane kwiaty są naturalne, cięte i żywe, reklamacje dotyczące świeżości mogą nie być uznane w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do warunków, w jakich kwiaty są przechowywane po doręczeniu (np. wysokie temperatury, brak odpowiedniej pielęgnacji czyli zmiana wody, podcięcie kwiatów, podlewanie itd).

7.10. Reklamacje dotyczące różnic w składzie oraz w jakości bukietu będą rozpatrywane wyłącznie w oparciu o zdjęcia dostarczonego bukietu. Brak zdjęć upoważnia Kwiaciarnię do odrzucenia reklamacji.

7.11. Ze względu na indywidualny styl każdego florysty rozbieżności w zakresie kształtu, formy bukietu oraz sposobu ułożenia kwiatów nie mogą być podstawą do reklamacji.

7.12. Kwiaciarnia gwarantuje datę doręczenia w wybranym terminie i nie gwarantuje dokładnych godzin (czasu) doręczenia, z wyjątkiem doręczeń na ślub i na pogrzeb, zaadresowanych na adres kościoła, urzędu, cmentarza, kaplicy. Reklamacje dotyczące terminu doręczenia zamówień niedotyczące daty doręczenia będą odrzucane, z wyjątkiem doręczeń na ślub i na pogrzeb, zaadresowanych na adres kościoła, urzędu, cmentarza, kaplicy.

7.13. Uprawnienia i obowiązki opisane w niniejszym rozdziale w żaden sposób nie ograniczają i nie wyłączają uprawnień konsumenta przysługujących mu na mocy przepisów prawa, w szczególności przepisów Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014, poz. 827). W przypadku gdy postanowienia niniejszego rozdziału są mniej korzystne dla konsumenta niż przepisy powszechnie obowiązującego prawa, stosuje się te przepisy.

7.14. Złożenie reklamacji nie jest warunkiem koniecznym dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Każdy konsument ma prawo do skorzystania z pozasądowych sposobów dochodzenia roszczeń zgodnie z zasadami określonymi przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na stronie internetowej.

8. BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

8.1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z realizacją zamówień oraz postanowień REGULAMINU oraz POLITYKI PRYWATNOŚCI jest Kwiaciarnia. Dane osobowe przetwarzane są w celach, w zakresie i w oparciu o zasady wskazane w POLITYCE PRYWATNOŚCI oraz REGULAMINIE opublikowanych na stronach Kwiaciarni.
8.2. Klient ma możliwość w każdej chwili wglądu i poprawienia swoich danych osobowych oraz bez podawania przyczyny i bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat możliwość usunięcia/anonimizacji Konta Klienta poprzez wysłanie stosownego żądania do Kwiaciarni.
8.3. W przypadku gdyby którykolwiek z zapisów REGULAMINU lub POLITYKI PRYWATNOŚCI naruszał Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, zapis taki uznaje się za nieważny a obowiązującym są prawa i zapisy Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych.

9. ODSTĄPIENIE OD UMOWY

9.1. Kwiaciarnia odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 22 (1) Kodeksu Cywilnego za niezgodność z Umową sprzedaży zakupionego przez konsumenta towaru, w zakresie określonym Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 (Dz.U. 2014, poz 827). W przypadku sprzedaży niebędącej sprzedażą konsumencką, wyłącza się przepisy o rękojmi zawarte w Kodeksie Cywilnym.

9.2. Na podstawie obowiązujących przepisów prawa każdemu klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego i składającemu zamówienie w Kwiaciarni za pośrednictwem stron internetowych, mailowo, przez czat lub telefonicznie przysługuje prawo do odstąpienia od zawartej umowy zakupu towaru (usługi) na odległość bez podania przyczyny, poprzez złożenie stosownego oświadczenia na piśmie w terminie 14 dni od daty wydania produktu lub 14 dni od daty otrzymania informacji o prawie do odstąpienia od umowy, w zależności od tego, który z tych terminów upływa później.

9.3. Termin odstąpienia od umowy sprzedaży uznaje się za dotrzymany, jeżeli przed jego upływem Klient wyśle oświadczenie o odstąpieniu na adres: Kwiaciarni, ul. Jana Pawła II 16, 64-100 Leszno. Oświadczenie powinno zawierać: miejscowość i datę spisania oświadczenia, dane osobowe Klienta (adres email, nr telefonu, imię, nazwisko, adres), datę złożenia zamówienia, numer złożonego zamówienia, specyfikację i ceny odsyłanych produktów oraz łączną kwotę zamówienia, numer konta bankowego na który ma nastąpić zwrot środków.

9.4. Klient jest zobowiązany dokonać zwrotu produktów na adres: Kwiaciarni, ul. Jana Pawła II 16, 64-100 Leszno, niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Zwracany przez Klienta produkt powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu. Jeżeli jest to możliwe, produkt powinien być opakowany w oryginalne opakowanie. Koszt opakowania i odesłania produktu (koszty bezpośredniego zwrotu produktu) ponosi Klient zgodnie z przepisami art. 34 ust. 2 Ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827).

9.5. Z zastrzeżeniem następnego punktu Regulaminu w przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowa jest uważana za niezawartą, a klient jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, podlega zwrotowi w stanie niezmienionym (chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu). W czasie od dnia wydania produktu do dnia otrzymania zwróconego produktu przez Kwiaciarnię, nie może dojść do mechanicznych uszkodzeń produktów, zdekompletowania lub usunięcia elementów produktów, chyba że powyższe nastąpiło w wyniku niezgodności produktu z umową, obniżenia wartości produktu w wyniku działań poza granicami zarządu. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość Klientowi przysługuje zwrot kwoty zakupu na podane przez Klienta konto bankowe w terminie 7 dni od daty otrzymania towarów.

9.6. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku świadczeń, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz niefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Klienta, dla zaspokojenia jego indywidualnych potrzeb lub ściśle związanych z jego osobą (np. w przypadku zamówień specjalnych na produkty spoza oferty standardowej), a także w przypadku świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub które mają krótki termin przydatności do użycia, stosownie do przepisów art. 38 pkt 1, 3, 4 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827). W związku z powyższym, prawo do odstąpienia od umowy jest wyłączone dla towarów takich jak bukiety oraz aranżacje i kompozycje kwiatowe. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje również konsumentowi po terminie spełnienia świadczenia, w przypadku, gdy usługa została wykonana przez Kwiaciarnię terminowo i zgodnie z życzeniem klienta, stosownie do art. 38 pkt 1 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827).

9.7. Żadne postanowienia Regulaminu nie ograniczają ani nie wyłączają jakichkolwiek praw konsumentów, przysługujących im na mocy przepisów prawa. Postanowienia Regulaminu mniej korzystne dla konsumenta niż postanowienia Ustawy o Prawach Konsumenta są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy Ustawy o Prawach Konsumenta.

10. UWAGI KOŃCOWE

10.1. Kwiaciarnia zastrzega prawo zamieszczania informacji o zmianach warunków dotyczących terminów doręczeń oraz polityki zastępowania produktów na stronach ofertowych i/lub na formularzach składania zamówienia i/lub na stronie głównej serwisu. W takiej sytuacji obowiązującymi będą zamieszczone warunki szczególne (a nie zapisy Regulaminu).

10.2. Wszystkie treści i zdjęcia znajdujące się na stronie Kwiaciarni i sklepu internetowego należą do Kwiaciarni lub zostały przekazane przez Partnerów Kwiaciarni i podlegają ochronie prawa polskiego zgodnie z przepisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz prawa międzynarodowego.

10.3. Kwiaciarnia nie wyraża zgody na wykorzystanie swojej nazwy, logo, opisów produktów, zdjęć produktów bez pisemnego zezwolenia.

10.4. Umowa sprzedaży zawierana jest w języku polskim, obowiązująca i ważna jest treść Regulaminu w języku polskim

10.5. Kwiaciarnia nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w świadczeniu usług lub niewykonanie usług spowodowane katastrofami naturalnymi i innymi zdarzeniami losowymi, awariami sieci telekomunikacyjnych i systemów obsługujących płatności elektroniczne. W przypadku zaistnienia powyższych okoliczności Kwiaciarnia zobowiązuje się niezwłocznie poinformować Klienta o zaistniałej sytuacji, a także o najszybszym możliwym terminie realizacji złożonego zamówienia. W sytuacjach określonych w niniejszym punkcie alternatywnie do zmiany daty realizacji zamówienia Klientowi na życzenie przysługuje prawo do anulowania zamówienia z pełnym zwrotem kwoty zamówienia.

10.6. Kwiaciarnia zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadku gdy doręczenie zamówionego produktu nie będzie możliwe oraz gdy cena zamówionego produktu jest wynikiem pomyłki, błędu systemów komputerowych lub efektem działań osób trzecich. W takiej sytuacji kwota zapłacona przez Klienta zostanie w całości zwrócona Klientowi w terminie 7 dni roboczych.

10.7. Opisy produktów, zdjęcia oraz ceny podane na stronie Kwiaciarni stanowią zaproszenie do zawarcia umowy, zgodnie z art. 71. kodeksu cywilnego.

10.8. Kwiaciarnia realizując zamówienie odpowiada za nie do kwoty odpowiadającej zapłaconej wartości zamówienia.

10.9. Wszelkie kwestie sporne będą rozstrzygane polubownie, a w razie braku możliwości polubownego rozstrzygnięcia przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Kwiaciarni.

10.10. W sprawach nieregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

10.11. Niniejszy Regulamin obowiązuje do zmiany lub odwołania w całości lub odwołania w części.

10.12. Kwiaciarnia zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w dowolnym terminie. Regulamin po ewentualnej zmianie jest wiążący wyłącznie dla zamówień złożonych po terminie zmiany Regulaminu.

10.13. Postanowienia niniejszego Regulaminu w całości ani też żadne z indywidulanych postanowień Regulaminu nie ograniczają uprawnień Klienta przysługujących mu na podstawie obowiązujących przepisów prawa. W każdym przypadku sprzeczności postanowień Regulaminu z przepisami prawa, nadrzędne zastosowanie mają przepisy prawa.


kwiaty
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]